Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi FUE tekniğinde olduğu gibi ekim kısmında penset ile değil de Choi diye adlandırdığımız medikal kalemler aracılığıyla yapılmaktadır. DHI saç ekimi tekniği hem saç köklerine daha az zarar vermesi anlamında hemde daha sık ekim yapılabilmesi amacıyla kullanılan bir tekniktir. Diğer saç ekimi teknikleri ile alım ve dizim aşamaları aynı olmakla beraber sadece ekim kısmının kalemler yardımı ile yapıldığı tekniktir.

DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekimi tekniğini diğer saç ekimi teknikleri ile kıyasladığımızda bir çok artısı olduğu görülmektedir. Bunlar;
 • DHI saç ekiminin iyileşme süresi daha hızlıdır.
 • FUE yöntemiyle kıyaslandığında kanama riski çok daha az olmaktadır.
 • Saç köklerinin yönüne karar verilebilmesi
 • İşlemin başarı oranının yüksekliği
 • Daha Sık ekim yapılabilmesi
 • Daha doğal bir görünüme kavuşulması
Whatsapp Bilgi

DHI Saç Ekimi Tekniğinin Farkı Nedir?

DHI saç ekiminde diğer saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi alım ve dizim aşamaları aynı olmakla beraber sadece ekim aşamasında farklılaşma başlamaktadır. DHI saç ekimi tekniğinin farkı FUE yönteminde olduğu gibi kesiler açılmadan CHOİ adı verilen medikal kalemler aracılığıyla saç ekim işleminin yapılmasıdır.CHOI kalemleri ile daha sık ekim yapılabilmekte, daha doğal görünüme kavuşulabilmektedir. DHI tekniğinde başarı oranı daha yüksek olup, hastalar için iyileşme süreci açısından daha konforlu bir ekim tekniğidir.

DHI Saç Ekiminin Dezavantajları Nelerdir?

DHI saç ekiminin en büyük dezavantajı zamandır. İşlem daha kalabalık bir ekip tarafından yapılmasına rağmen FUE tekniğine göre daha uzun sürmektedir. Saçındaki açıklığı fazla olan kişiler için operasyon 2 gün olarak planlanabilmektedir. Bu da çok fazla açıklığı olanDHI Saç ekimin dezavantajı daha fazla açıklıklar için 2 gün operasyon planlamasıdır FUE yönteminde tek seansta daha fazla sayıda ekim yapılabilirken DHI yönteminde en fazla 2500-3000 saç kökü ekim yapılabilir.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

 • DHI Saç ekimi kadınlar ve erkeklere de uygulanabilir.
 • Yaş aralığı 20-65 arası insanlara herhangi bir engelleyici bir durum olmadığı sürece Ekim yapılabilir.
 • Özellikle daha sık ekim isteyen hastalar için daha uygun bir tekniktir.
Instagram Takip

DHI Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Operasyon Planması

Öncelikle hastanın açıklık bölgesi incelenip kaç greft saç ekimi ihtiyacı olduğu belirlenir. Artık teknolojinin nimetlerinden faydalanarak büyüteçli kameralar yardımıyla alım yapılacak olan donör bölgesindeki kıl kökleri incelenir. Açıklık olan bölgeler bölümlendirilerek ekim sayısı tamamen netleştirilmiş olur. Ön hat çizgisi hastanın kendisini saçlı halde nasıl görmek istiyorsa ona göre belirlenir. Hastanın kan testi alınarak operasyona engel bir durum olup olmadığı kontrol edilir.

Alım Aşaması

Planlama aşamasındaki kıl kökü sayısına göre mikromotor yardımıyla kök alımı yapılır.

Dizim Aşaması

Alınan kıl kökleri punch setlerin üzerine sayılarak 100’lü şekilde dizilir. Solüsyon içerisinde bir kap içerisinde ekim işlemine kadar korunarak bekletilir.

Ekim Aşaması

Dizim aşamasında dizilerek bekletilen kökler ekim aşamasında CHOI kalemlerine yerleştirilir. Kaleme yerleştirilen kökler saçın doğal yönüne göre kafa derisine yerleştirilir.

Sık Sorulan Sorular

Dhi saç ekiminde FUE tekniğinde olduğu gibi kanal açılmadığı için iyileşme süreci daha hızlıdır. Saç ekiminden 1 gün sonra yıkama işlemi yapıldığında DHI tekniğinde sadece kızarıklık görülür. Normal yaşantınıza devam etmenizde bir sorun oluşturmayacaktır. 

 

Dhi saç ekimi bir kaç kez yapılabileceği gibi bir kaç seans olarak da planlanabilmektedir. Bu tamamen donör bölgesinin yeterliliğine bağlı olarak saç ekiminin kaç greft yapılabileceğinin planlanmasına bağlıdır. Aynı zamanda hastaların açıklığı da seans sayısını belirlemektedir. 

 

DHI Saç ekimi işlemi ortalama olarak 6 - 8 saat arasında sürmektedir. Ancak kişinin açıklığına bağlı olarak ve saç ekiminin greft ve bölge planlamasına göre operasyon süresi kısalabilir yada uzayabilir. 

 

DHI Saç ekimi fiyatları; saç ekimi işlemi yapacak olan ekibin tecrübesi ve kalitesine göre değişmekle beraber bu konuda saç ekimi yaptıracak olan hastanın açıklığı da büyük önem arz etmektedir.

 • DHI tekniğinde kanal açılmadığı için iyileşme süreci FUE tekniğine göre çok daha hızlı olmaktadır.
 • DHI tekniği FUE tekniğine göre estetik görünümle ön plana çıkmaktadır. DHI tekniğinde saç ekimi yapıldığı belli olmayacak kadar doğal bir görünüm yakalanabilmektedir.
 • DHI tekniğinde FUE tekniğine göre çok daha sık saç ekimi yapılabilmekte olup, saç ekimi yaptıracak hastalara daha büyük mutluluk sağlayabilmektedir.

DHI tekniğinde başarı oranı oldukça yüksektir. Saç ekimi işlemi sonrası hem iyileşme hızlı olmakta hemde, ekilen saçın tutma oranı oldukça yüksek olmaktadır. %98 oranında ekilen saçın tutma oranı bulunmaktadır. 

 

Whatsapp Bilgi