Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Aynı saç ekimi işlemi gibi donör bölgesinden kökler alınır ve CHOİ dediğimiz medikal kalemler kullanılarak daha ölçülü şekilde doğallık bozulmayacak şekilde ekilir. Kaş ekimi FUE tekniği ile de yapılabilmektedir. Önemli olan hastanın istediği kaş şekli ve ne kadar kök ihtiyacı ve nasıl bir sıklık istendiği konusu dikkate alınarak işlemin nasıl yapılacağı planlanmaktadır.

Kaş Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Kaş ekimi sonrası ilk 3 gün çok önemlidir.
  • Kaş ekimi operasyonundan sonra verilen ilaçların 5 gün boyunca ölçekler şeklinde alınması gerekmektedir.
  • En azından ilk 10 gün boyunca, kaşlara su değmemesi önemlidir.
  • İlk 10 gün boyunca kahve sigara alkol Yeşilçay gibi kan sulandırıcı maddelerin kullanması tavsiye edilmez.
  • Ekim alanına zarar vermemek adına önden açılır kapanır kıyafetler giyilmesi daha uygundur.
Whatsapp Bilgi

Kaş Ekiminde Doğallık Nasıl Yakalanır?

En önemli konu kaş hattının analiz edilmesidir. Kaş hattı için gerekli olan kök planlaması yapılmalıdır. Ardından bu bölgenin çizilerek doğal kıl kökü yönlerine göre ekim işleminin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Kaş Ekiminde Hangi Method Kullanılır?

Kaş ekiminde kişinin ihtiyaçları analiz edildikten sonra, gereki olan kıl kökü miktarına da bağlı olarak memnuniyetin en yüksek olacağının düşünüldüğü saç ekim tekniği değerlendirilir. Kaş ekimi yapılacak olan hastalara FUE, Safir FUE ve DHI tekniği uygulanabilmektedir. Bu nedenle, operasyonu gerçekleştirecek ekibin işlemin başarı oranına göre yönlendirmesi büyük önem arz eder.Instagram Takip

Sık Sorulan Sorular

Kaş ekimi işlemi sonrası 20 gün ile ilk 1 ay içerisinde ekilen kaşların dökülmesi gerçekleşecektir. Toplamda 3 ay içerisinde ise, dökülen kaşların yerine yeni kaşlar çıkacaktır. Tamamen mükemmel bir görünüm kazanılması ise 6 ay ile 9 ay arasını bulmaktadır. Kaş ekimi sonrasında memnuniyet oldukça yüksek olmakta ve kalıcı bir çözüm bulunmaktadır.

 

Kaş ekimi aynı saç ekimindeki gibi lokal anestezi yöntemi ile uygulanmaktadır. Ancak kaş bölgesi hassas bir bölge olduğu için iyi uyuşturulmalı ve hastanın işlem yapılırken konforu bozulmamalıdır. Eğer tecrübeli bir ekip tarafından işleminiz gerçekleştiriliyor ise, kaş ekiminde acı hissetmeniz çok mümkün değildir.

Kaş ekimi sonraısnda ilk 10 günde iyileşmenin büyük bir kısmı tamamlanmaktadır. Eğer DHI tekniği ile işlem gerçekleşir ise 10 günden kısa bir sürede neredeyse tam iyileşme gerçekleşir iken, diğer tekniklerde 15 gün içerisinde herhangi bir kaş ekimi belirtisi kalmamaktadır.

 

Whatsapp Bilgi