Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sakal Ekimi Hangi Yöntemle Yapılır?

Sakal bölgesinde yer alan boşluklar için aslında bütün saç ekim teknikleri uygulanabilmektedir. Ancak hangi yöntemin kullanılacağına, işlemi gerçekleştiren ekibin karar vermesi gerekir. FUE, Safir FUE ve DHI Tekniği sakal ekimi için uygun yöntemlerdir. Operasyonu gerçekleştirecek olan ekip planlamasını yaparken, işlemin nasıl olacağı ile ilgili de kesin kararını verebilmektedir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekiminin aşamaları ile saç ekiminin aşamaları arasında herhangi bir farklılık bulunmamaktadır.
  • Öncelikle donör bölgesinden alım işlemi yapılmaktadır.
  • Alım aşamasında alınan kökler yine saç ekim işlemindeki gibi dizilmektedir.
  • Daha sonrasında ise Choi kalemi yada penset yardımıyla sakal köklerinin ekim işlemi gerçekleşmektedir.
Whatsapp Bilgi

Sakal Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Sakal ekimi sonrasındaki ilk 3 günün önemi büyüktür.
  • Operasyon sonrasında kullanmanızı isteyecekleri ilaçları 5 gün boyunca belirtilen şekilde kullanınız.
  • Kişi vücut banyosu yapabilir fakat 10 gün boyunca sakal yıkaması ayrıdır.
  • İlk 10 gün boyunca kahve, sigara, alkol, yeşilçay gibi kan sulandırıcı maddelerden uzak durulması önerilmektedir.
  • Ekim alanına zarar vermemek adına önden açılır kapanır kıyafetler giyilmesi daha uygundur.
Instagram Takip

Sık Sorulan Sorular

Sakal ekiminden sonra tam iyileşme neredeyse 10 günde tamamlanmaktadır. Genellikle 3 - 4 gün içerisinde içerisinde ise iyileşmenin %70'lik kısmı tamamlanmaktadır.

 

Sakal ekimindeki prosedür saç ekimi prosedürü ile aynıdır. Sakal ekimi lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Ancak kafa derisine göre daha hassas bir bölge olması nedeniyle operasyonu gerçekleştirecek olan ekibin profesyonel olması önemlidir.

Tabiki donör bölgesinden alınan sakal gerçek bir sakaldır. Bu yüzden ekilmesi ile beraber tabiki uzayacaktır. Mutlaka ekim sonrası, operasyonu gerçekleştiren ekibin önerilerine uyulmalı ve ekimin daha başarılı olması sağlanmalıdır.

Sakal ekimi sonrasında iz kalması mümkün değildir. DHI ve FUE tekniği ile yapılmasına göre iyileşme süreleri değişiklik göstermektedir. 

Tabiki tek seansta saç ve sakal ekilmesi mümkündür. Operasyonu gerçekleştirecek ekip içinde ekim işlemi yapılacak hasta içinde biraz zorlayıcı olacaktır. Sadece saç ekiminin 6 saat civarında sürdüğü ve 2-3 saat daha sakal ekiminin yapılacağını düşünürseniz, herkes için yorucu bir işlem olacağı ve 2 gün olarak planlanmasının daha doğru olacağını düşünüyoruz.

Sakal ekimi sonrasında traş olmak isteyen kişiler en az 3 ay beklemelidir. Ancak bu süre zarfında makas ile kesim yapılabilir. Jilet ile traş olmak isterse 1 sene kadar beklemesini önermekteyiz.

Öncelikle sakal açıklığı incelenip, büyüteçli kameralar yardımıyla donör bölgesi incelenir. Kişinin açıklığına göre planlama yapılır ve bu planlamaya göre kaç kök ekileceği, sıklığı ve hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir.

Whatsapp Bilgi